czwartek, 11 sierpnia 2016

Serwatka, dlaczego nie powinniśmy jej wylewać ?

Dzisiaj napiszę Wam o serwatce, którą zazwyczaj wylewamy nie zdając sobie sprawy ile wartości wraz z nią idzie do ścieków.

Serwatka jest niedocenianą przez nas pozostałością  po zrobieniu białego sera (twarogu) z zsiadłego mleka. Zawiera  bardzo wysokiej jakości i bardzo łatwo przyswajalne przez nasz organizm składniki odżywcze, takie jak: białka, witaminy, głównie z grupy B, minerały: wapń, sód, fosfor, jod, żelazo, magnez, potas, cynk, miedź, mangan, selen i fluor. 23 aminokwasy w tym bardzo ważną cysteinę i 11 enzymów oraz kwasy, między innymi pantotenowy.

Jest to wspaniały skład dla zdrowia, pomaga w szybkiej odbudowie naszych komórek.
  
Białka, które są zawarte w serwatce stymulują nerki, wątrobę i pęcherzyk żółciowy, przyśpieszają proces odtruwania  i eliminują wszelkie toksyny z organizmu. Wszystkie składniki odżywcze znajdujące  się w serwatce są łatwo przyswajalne, ponieważ mają bardzo niskie pH.

Ważną informacją dla osób "dbających o linię" jest to, że  serwatka ma bardzo mało kalorii.

Regularne jej spożywanie wspomaga funkcje fizjologiczne jak również pomaga pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Picie serwatki pomaga w walce z problemami trawiennymi i jelitowymi. Zwalcza infekcje pęcherzyka żółciowego. Reguluje ciśnienie krwi. Jest pomocna w chorobach nerek i wątroby. Wzmacnia ogólnie.

Kwasy zawarte  w serwatce pomagają pozbyć się z organizmu grzybów i złych bakterii jelitowych, co poprawia kondycję całego organizmu i przyczynia się do wzrostu odporności.Informacje zawarte powyżej są zlepkiem powstałym  z wielu innych źródeł. Miedzy innymi ze stron takich jak : 
http://zdrowadieta.szczecin.pl/warto-docenic-serwatke 
http://www.poradynazdrowie.manpol.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=214

Moim celem jest wprowadzenie serwatki do mojego jadłospisu tak często jak to tylko będzie możliwe, w postaci innej niż tylko wypijany płyn.

Pierwszym moim już wielokrotnie wypróbowanym przepisem jest barszcz biały na serwatce, na który przepis znajdziecie tutaj :  http://www.poradykulinarne.com/2016/08/biay-barszcz-na-serwatce.html


W miarę moich możliwości i umiejętności będę wprowadzała coraz to nowe przepisy z zawartością serwatki lub oparte na niej.


Pragnę nadmienić, że wszystkie wiadomości podane powyżej nie służą żadnemu leczeniu. W przypadku schorzeń wymienionych w artykule proszę zwrócić się o profesjonalną poradę lekarską do specjalisty.

Podzielcie się ze mną Waszą opinią na powyższy temat w komentarzach.

Jak również podzielcie się zdobytą wiedzą z Waszymi bliskimi, którym chcecie pomóc w pierwszych krokach do lepszego zdrowia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przepisy Domowej Roboty : Porady Kulinarne

Inne Przepisy Domowej Roboty i Porady Kulinarne